CEP TELEFONU ETKİLERİ

Son yıllarda cep telefonundan internete kolay erişim ve sosyal ağlar derken insanlar cep telefonunu yanından ayıramaz hale geldi. Bir de bütün bunların üzerine oyun bağımlılığı eklenince cep telefonu olmadan yaşayamayacağını düşünen insanların sayısı her geçen gün artmaktadır. Peki bütün bunlar toplumu nasıl etkiliyor? Wi-fi, baz istasyonları, cep telefonları, tablet, bilgisayarlarının yoğun kullanımı ve yüksek gerilim hatları nedeniyle, hepimiz görünmeyen elektromanyetik bir tehdit altında yaşamaktayız. Elektromanyetik etkileri 5 duyumuzla algılayamadığımızdan, günümüzde adeta cesurca ‘elektromanyetik denizinde yüzüyor gibiyiz’ desek abartmış olmayız.

Yapılan araştırmalar, cep telefonu bağımlılığı olan, sosyal medyadan veya bir oyundan ayrılamayan ve ayrıca başka bir şeye zaman ayıramayan ya da daha az ayıran, yani telefon bağımlılığı olan gençlerde depresyon, anksiyete ve insomnia gibi durumların daha sık görüldüğünü göstermekte ve bu durum toplum üzerinde ciddi bir tehdit oluşturmakta,  Alzheimer, tiroid hastalıkları, kanser, kalpte ritim problemleri, çocuklarda hiperaktivite ve konsantrasyon problemleri gibi hastalıkların artmasına neden olmaktadır.

Kliniğimizde uygulanan biorezonans yöntemi ile, elektro manyetik etkiler kişiye özel programlarla dengelenmekte ve detoks tedavileriyle de tedavi desteği sağlanmaktadır.