AMELİYATSIZ YÜZ GERME İP ASKI UYGULAMASI (Fransız Askı)

Bu uygulama, hemen işlem sonrası kişiye daha genç bir görünüm kazandıran, ağrısız ve oldukça pratik bir yüz gençleştirme tedavisidir. Yüz bölgesindeki derinin gerilmesi için yapılan bu işlemde, cerrahi bir operasyon gerekmez. Ayrıca, kişiyi sosyal hayatından uzaklaştırmadığından ve iş gücü kaybına neden olmadığından    son dönemlerde oldukça sık uygulanır olmuştur.

Sarkma ve gevşemenin gerçekleştiği noktalarda kolajen ve elastin lifler azalmıştır. İşlem sırasında ip gibi bir yapıya sahip olan PDO enjeksiyonu cildin sarkan ve gevşeyen kısımlarına enjekte edilir, bu bölgedeki azalan maddelerin yerini tutar, böylelikle cildin tahrip olan kısımlarını onarır. Cilt yenilenir ve gerginleşir. Böylece uygulamayı alan kişi genç ve diri bir görünüme sahip olur.

İp Askı Uygulaması Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız bir cilt gençleştirme tedavisi olan yüz germe uygulamasında, işlem öncesi bölgeye anestezi kremi ve duruma göre giriş bölgesine anestezi enjeksiyonu yapılır. Herhangi bir acı ya da ağrı hissi olmaksızın gerçekleşen uygulama, 30 dakika sürer. Son derece ince iğnelerin yardımı ile cilde PDO (polidioksanon) enjekte edilir. Bu ipler, en fazla 8 ay içerisinde kendiliğinden eriyerek yok olmaktadır. Ancak iplerin yüzde meydana getirdiği etki ise yaklaşık 3 yıla kadar sürer. Bu süre zarfında ipler, kolajen ve elastin artışını sağlayarak cildin yenilenmesini sağlar ve kişiye daha genç bir görünüm kazandırır.

Hangi Bölgelere Uygulanır?

Bu uygulama, sarkma ve gevşemenin daha görünür olduğu yüz ve boyun bölgesinde, kol, göğüs, kalça ve bacaklarda, doğum sonrası karın bölgesinde meydana gelen sarkmalarda toparlayıcı ve sıkılaştırıcı bir etki sağlamaktadır.

Ayrıca kaz ayakları, badem (çekik göz), kaş, yanak ve gülme çizgileri, gözaltı torbaları, sarkmış çene ve gıdı bölgesinde, kısacası kırışıklık, sarkma, gevşeme olan her yerde uygulanabilmektedir.

İp Askı Uygulamasından Önce ve Sonra Neler Yapılmalıdır?

İp askı uygulamasından evvel özel bir hazırlığa gerek yoktur. Uygulamanın hemen sonrasında hayatınızı normal bir biçimde sürdürebilirsiniz. Uygulama esnasında herhangi bir ağrı ya da acı hissi oluşmaz. Uygulamadan sonra şişlik, kızarıklık ve morarma gibi etkiler görülebilir, ancak bunlar birkaç gün içerisinde yok olur. Zaten ip askının en önemli avantajı da budur. Uygulamanın hemen ardından cildinize tam olarak yapışan ve tutunan enjeksiyon, ciltte gerginlik ve gençlik hissini hemen oluşturmaya başlar.

Yaklaşık 6 haftalık bir sürenin sonunda ciltte uygulamanın tam ve net etkisi görülmeye başlamaktadır. Komplikasyon riskinin oldukça düşük olması, kısa sürede sonuç alınması son yıllarda bu işlemin çok sık tercih edilmesine neden olmaktadır.